IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. حذف مجوز‌های زائد به روال فعلی غیرممکن است
  رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی: اگر قرار باشد برای حذف مقررات و مجوز‌های زائد به روال فعلی حرکت کنیم تا ۱۵ سال آینده این حذف به صورت ایده آل ممکن نخواهد بود.
 2. اولویت دولت در حذف مجوزهای زائد
  معاون حقوقی رئیس جمهور: اولویت دولت در حذف مقررات و مجوزهای زائد،​ پیشنهادهای بخش خصوصی است که در خط مقدم استفاده از این مجوزها قرار دارد.
 3. افزایش حقوق بازنشستگی کامیون داران
  معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای: با هماهنگی مسئولان سازمان بیمه تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی رانندگان تا ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
 4. بازدهی بازار سهام به 10 درصد رسید
  در داد و ستدهای امروز بورس تهران شاخص کل بورس بازهم رکورد شکنی کرد و وارد کانالی جدید شد. به این ترتیب بازدهی بازار سهام از ابتدای سال به 10 درصد رسید.
 5. افزایش حواله‌ ارزی واردات تا ۵ میلیون دلار
  معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچ نرخی به جز دلار 4200 تومانی برای واردات و 3800 تومانی برای واردات کالاهای اساسی رسمیت ندارد، گفت: برای جلوگیری از مشکلات رقم حواله‌ ارزی برای واردات کالا تا ۵ میلیون دلار افزایش یافت.
 6. ساخت پلاسکو، با هماهنگی همه نهاد‌های مسئول
  رئیس بنیاد مستضعفان: بنیاد آمادگی داریم با هر دستگاه مسئولی جلسات مشترک و هماهنگی داشته باشد.
 7. از قیمت های نجومی تا رکود در بازار
  روند صعودی قیمت ها همچنان در بازار های مختلف ادامه دارد. درحالیکه بازار ارز، مسکن ، طلا و خودرو همچنان نوسان قیمت ها را تجربه می کند، درهمین حال در رکودی عمیق نیز بسر می برند.
 8. دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری ابلاغ شد
  بانک مرکزی، «دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری» را با هدف ایجاد رویه‌ واحد حسابداری در ثبت انواع درآمدهای حاصله مؤسسات اعتباری تدوین و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
 9. اولویت های جدید تامین ارز مشخص شد
  بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
 10. افزایش سه برابری جمعیت تهران در ۵۰ سال گذشته
  رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان تهران گفت: ۹ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال در برنامه ششم توسعه کشور برای اهداف بازآفرینی شهری در استان تهران اختصاص یافت.
 11. اعلام جرم علیه مسئولان قبلی و فعلی بانک مرکزی
  رییس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی اعلام جرم کرد.
 12. خطر گسترش فرونشست زمین‌ در تهران
  رئیس بخش رانش زمین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: پدیده فرو ریزش و فرو نشست زمین، پایداری امن و توسعه پایدار شهر تهران را در معرض خطر قرار داده است که با مدیریت قابل پیشگیری است.
 13. انتظار طرح استفاده حداکثری از توان داخل برای تصویب
  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بلاتکلیفی طرح استفاده حداکثری از توان داخل برای تبدیل شدن به قانون خبر داد.
 14. کسر مالیات از کارتخوان‌های فروشگاهی صحت ندارد
  مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی کسر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ازای هر خرید از کارتخوان‌های فروشگاهی از اول تیرماه را تکذیب کرد.
 15. واگذاری بنگاه های دولتی امسال اولویت بندی می شود
  معاون واگذاری امور سهام و بنگاه های خصوصی سازی گفت: امکان واگذاری همه بنگاه های دولتی امسال وجود ندارد ، بنابراین با توجه به اولویت بازار، قیمت گذاری می کنیم.
 16. روی خوش بازار به عرضه محصولات خودروسازان
  عرضه اینترنتی محصولات ایران خودرو اگر چه با اختلالاتی در سایت ثبت نام مواجه شد اما در کنار طرح عید فطر سایپا در کل بر قیمت های بازار تاثیر گذاشت و قیمت برخی محصولات را چند میلیونی کاهش داد.
 17. تفویض اختیارات وزیر صنعت در کارگروه تنظیم بازار
  وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی تمام اختیارات خود در کارگروه تنظیم بازار را به معاون امور اقتصادی و بازرگانی خود تفویض کرد.
 18. سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک نشده است
  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خبر هک شدن سایت ثبت سفارش این وزارتخانه را تکذیب کرد و ضمن تایید تخلف در ورود 6481 خودرو به گمرکات کشور از پیگیری برای برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.
 19. ۱۳ هفته کمبود تولید برق
  وزیر نیرو: از اواسط هفته جاری به مدت ۱۳ هفته با کمبود تولید برق نسبت به میزانی که مصرف می‌کنیم مواجه خواهیم بود.
 20. ابزارهای بازار سرمایه باید از طریق سیستم بانکی معرفی شود
  معاون ناشران بورس گفت: با توجه به اعتمادی که مردم به سیستم بانکی دارند در صورت معرفی ابزارهای بازار سرمایه توسط بانکها، منابع مردم جذب بازار سرمایه خواهد شد.
 21. حجم بارش‌های کشور به ۱۶۶ میلیمتر رسید
  میزان بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی (ابتدای مهرماه) تاکنون به ۱۶۶ میلیمتر رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۶.۵ درصد کاهش داشته است.
 22. تشکیل شورای عالی اعتلای معماری و مجمع معماری ایران
  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مجمع معماری ایران به عنوان نهاد غیردولتی با حضور وزیر راه و شهرسازی، پیشکسوتان عرصه معماری و جوانان این حوزه تشکیل جلسه می‌دهد تا برای اعتلای معماری ایران بحث و تبادل نظر شود.
 23. ارز ۳۸۰۰ تومانی نداریم
  معاون صادراتی وزیر صنعت، گفت: هیچ نرخی به جز دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات و ۳۸۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی رسمیت ندارد.
 24. ارز به دست صرافی های خصوصی نمی رسد
  رئیس شورای عالی صرافان گفت: عرضه نشدن ارز بصورت مناقصه سبب شده است بخش اعظمی از صرافی های خصوصی نتوانند ارز را تهیه و پاسخگوی مشتریان باشند.
 25. برخی آفات و بیماری های گیاهی و دامی مشکوک به بیوتروریسم است
  قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: آفات و بیماری های مگس زیتون، جاروک لیموترش و ویروس های جدید زنبور عسل ، مشکوک به تهدیدات تعمدی بیوتروریست است.
 26. رییس مرکز برنامه ریزی دخانیات منصوب شد
  با حکم وزیر صنعت ، معدن و تجارت عطاء الله معروف خانی به سمت رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور منصوب شد .
 27. سهم ۳۰ درصدی مسکن از سبد خانوار
  سهم هزینه‌های مسکن در سبد خانوار در حال حاضر بین ۳۰ تا ۳۴ درصد است؛ در ۳ سال گذشته روند افزایش مبلغ اجاره بیش از قیمت مسکن بوده است.
 28. افزایش صادرات به ایتالیا
  رایزن بازرگانی ایران در ایتالیا از رشد ۱۵۶ درصدی صادرات ایران به این کشور خبر داد.
 29. تسهیلات بدون سپرده ساخت برای سازندگان مسکن پرداخت می شود
  مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن در پاسخ به انتقادات انبوه سازان گفت: طرح ادعای انتفاع این بانک از عواید ناشی از فروش اوراق تسهیلات ساخت مسکن، صحیح نیست.
 30. افزایش قیمت میوه و صیفی
  رییس اتحادیه بار فروشان از افزایش ۲۰۰ تا ۲ هزار تومانی قیمت بخش عمده انواع سبزیجات و میوه‌های پرمصرف در میدان مرکزی میوه و تره بار خبر داد.

مطالب جدید

اشتراک

اطلاع رسانی محصولات جدید

پیگیری ما در فضای مجازی

تماس با ما

 خیابان لاله زار جنوبی . پاساژ ابهری . طبقه اول . واحد 32

تلفن : 33912955 - 33903881

فاکس : 33910938

 
ایمیل  : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
وب سایت : www.technosayyal.com

JoomShaper